BUNDRUS

panovník: dolopán Borin Vidlovous
hlavní město: Bundrus
správní rozdělení: není známo
další města: nejsou
počet obyvatel: není známo
vojsko: není známo
komodity: ocel, zbraně posílené runami
měna: bez vlastní ražby, cení se zlato
Není toho věru mnoho. Malé trpasličí království se rozkládá v několika kamenitých údolích v západním masivu Orlích hor a je pojmenováno podle ústředního a nejhlubšího dolu. Zdejší obyvatelé se od ostatních trpaslíků liší zejména vyšším vzrůstem, ale jinak si prý co do sveřeposti, lpění na tradicích a bojovného ducha se svými morůnijskými či dargandskými příbuznými nezavdají.
Říká se, že bundruští trpaslíci ovládají nejlépe nejlépe tajné umění run, a právě bundruská ocel a mocné zbraně z ní vykované jsou základem ekonomické soběstačnosti království. Obchod se středovými zeměmi je však zprostředkováván výhradně Morůnií a dalo by se říct, že s nikým jiným ani Bundrus vztahy nenavazuje a vždy usiloval o co největší izolaci.
O Bundrusu se tak mnozí vládcové dozvěděli teprve nedávno, roku 504 Nového věku, kdy byly bundruské doly napadeny vojsky orlohorského knížete Hagasta III. Orlohorští po lítém boji trpaslíky přemohli a vyplenili jejich pokladnice a kovárny. Padl tak nejen Bundrus, ale i obecný mýtus o nedobytnosti trpasličích dolů.
Nyní se horské království pozvolna zotavuje z tohoto úderu. Přistihla pomoc od dolopánů z Morůnie a mnozí trpaslíci okamžitě přísahali výbojnému Hagastovi pomstu. Proto se z obnovených dílen dnem i nocí valí dým a hory prý zlověstně duní. Do čela těch, kteří chtějí co nejdříve vrátit zákeřný úder, se postavil jistý Borin Vidlovous a počet vyznavačů jeho plánu rychlé odvety narostl natolik, že byl při posledním sněmu zvolen králem. Odpůrci "horkých hlav" naopak varují, že angažování se v další válce by mohlo Bundrus definitvně vyčerpat a zničit. Jisté je jen to, že v Orlích horách bude v příštích letech ještě rušno...
