družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Konečně zase doma! Pevnost ještě nikdy nevypadala tak pěkně. V duchu jsem poděkoval dryádám, nevěřícně se zasmál, pomalu vykročil k vratům a poznání, že Pevnost je obydlená, přišlo vzápětí. Ten člověk nahoře v budce tam prostě neměl co dělat a pocit "tohle si už jednou zažil" zamrazil po zádech - ostatně jako vždycky. Po prvních nepřátelskejch slovech, pohledech a nenápadnejch dotecích ruka - meč - nejbližší dívčí zadek to mí sladcí přátelé vyřešili tak, že mě kamarádsky postrčili jako nepsanýho správce Pevnosti a musel jsem začít těm lidem vysvětlovat, že tahle skalka nejni jen tak opuštěná a že tam opravdu žijeme. Jednoduchý jako facka. Naštěstí se u nich chopil slova ňákej Grog, což byl rozumnej chlap, a s ním jsme později domluvili připojení Groga, trpaslíka Purina, elfky Tesly, elfa Gindora, člověka Xanthina a člověka Lothara k naší družině. Připojení bylo stvrzeno pohárem vína (Brelek pil samozřejmě skromnou opatrnou čistou pramenitou dobrou vodu…).

Těmito slovy popisuje barbar hraničář Lopin setkání své družiny s družinou barbara válečníka Groga, kterou po návratu z tříměsíčního tažení ve vzdálených zemích nalezli ve své skalní pevnůstce na severu Vlčího hvozdu. Místo rozmíšek a pří následovala rychlá dohoda o sjednocení obou družin a vytvoření společnosti, která se i v budoucnu bude živit vykonáváním různých nebezpečných úkolů. Dne 29. června roku 497 Nového věku tedy třináct dobrodruhů ze všech koutů světa založilo Vukogvazdskou družinu. Jejími zakladateli se stali kouzelníci Rinvit, Divous a Gindor, válečníci Gereta, Grog a Purin, hraničáři Lopin a Xanthin, alchymisté Gudrun, Lothar a Meoda a zloději Brelek a Tesla. Legitimita Vukogvazdské družiny byla později potvrzena pečetí, kterou nechal vyrobit kouzelník Rinvit.

Úspěšným vyplněním hned prvního úkolu od správce ostrorepské oblasti na sebe Vukogvazdská družina upozornila okolní šlechtice i kupce, což jí v budoucnu vyneslo mnoho dalších úkolů. Mezi její zákazníky patří převážně poljanští šlechtici a také kupci z cizích zemí.

Vukogvazdská družina nemá stálého vůdce, na každé výpravě si volí nového, který nejvíce vyhovuje jejím potřebám, případně nevolí nikoho, pokud to není její vůlí (je však zajímavou zkušeností, že výpravy, na nichž si družina vůdce neurčila, skončily neúspěšně). Během svých dějin Vukogvazdská družina vystřídala na vůdcovském postu pět svých členů - hraničáře Lopina, Sagamora a Hynka, kouzelníka Rinvita a zlodějku Teslu. Stálým je pouze titul správce Pevnosti, jímž je vždy družinově nejstarší obyvatel Pevnosti. V jeho pravomoci jsou nákupy vybavení a zařízení Pevnosti a rovněž správa družinového pokladu. Během šesti let se v Pevnosti vystřídali pouze tři správci - Lopin, Rinvit a Hynek.

Z třinácti zakladatelů jich po devíti letech od vzniku družiny zůstalo naživu pouze šest. Zahynuli Divous, Brelek, Gudrun, Grog, Gindor, Lopin a Tesla. Žádný ze zbylých zakladatelů již nepůsobí aktivně v řadách družiny. Xanthin, Meoda a Gereta s Rinvitem založili rodiny, Lothar a Purin odešli hledat štěstí neznámo kam.

I přesto v řadách Vukogvazdské družiny stanulo v průběhu oněch devíti roků let více než dvacet družiníků a družinových spolupracovníků. Společně s hrdiny, kteří se účastnili dobrodružství ještě před založením družiny, to však je přes sedmdesát dobrodruhů. Někteří zahynuli, jiní družinu opustili, další v jejích řadách vytrvali dodnes. Na dalších stránkách se nacházejí jejich portréty. Dozvíš se o nich nejrůznější údaje, a to i ty, které mnohdy nebyly známy ani jejich nejbližším přátelům.

Pokud tě údaje některých dobrodruhů zaujmou, doporučujeme ti shlédnout i profily hráčů Vukogvazdské družiny, které se nacházejí v rubrice Tvůrci, kde hráči popisují motivy a ideje, s jakými byla ta která postava zakládána.

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.