družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Tesla

Spoluzakladatelka Vukogvazdské družiny. Narodila se 5. června 378 v osadě Cú-in-Thal v Zubřím hvozdu jako dcera Colorina, pána jednoho z elfích rodů Zubřího hvozdu, a Orwen jako nejmladší ze sedmi sourozenců.

Z družiny odešla velice záhy po jejím založení, přesně již po dvou výpravách, na nichž si nevedla špatně, a vydala se do Krivodaru a rodného Zubřího hvozdu. Počátkem roku 501 se však do Pevnosti vrátila, a tak začala její velice úspěšná kariéra.

V družině proslula svou krásou, její lukostřelecké umění budilo úctu a také málokterý zámek odolal jejím paklíčům. Při výpravách do podzemí se stala nepostradatelnou, a rovněž schopnost, s jakou si dovedla kdekoho obtočit kolem prstu, byla obdivuhodná (příkladem toho byl dobrý kroll Daron, jenž na oslovení "Krollku!" zrudnul, ulíznul si tlapami své mastné vlasy a zakoktal: "Da?"). Ve svém šestém dobrodružství - přetěžká výprava do Krainu - se dokonce stala vůdkyní družiny.

Zahynula při svém devátém dobrodružství na hoře Melk. Upíří paní ji zabila temným kouzlem a nakrátko ovládla její tělo, aby se do něj přemístila po svém zničení družinou. Této proměny si však povšiml mág Erik a oslabenou upírku v Teslině podobě zabil. Stalo se tak dne 15. listopadu roku 503 NV. Její tělo bylo provizorně uloženo v kryptě východního křídla kláštera a předtím dekapitováno.

Jana Benešová: Tahle postava není tak úplně moje, patřila původně Janě Tučanové, která už v družině nehraje. Začala jsem ji hrát proto, že se mi zdálo snazší zapojovat se s postavou, kterou už družina trošku zná, ale hlavně proto, že nám začalo být líto, když z družiny odcházely dobré postavy jenom kvůli tomu, že jejich hráči už nemají na hraní čas. Aby nebyla nuda, snažila jsem se trochu pozměnit Teslin charakter, což šlo zdůvodnit životními zkušenostmi, které Teslu potkaly v době, kdy od družiny odešla. Myslím, že "nová" Tesla byla trochu sebevědomější a průbojnější a trochu méně naivní.

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.