družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Rinald

Tento hbitý a šermíř se narodil 17. března roku 485 NV ve jihovojvodinské vsi Ludbreg v kejklířské rodině. Jeho matkou byla provazochodkyně Deana a otcem muž-silák Vahur. Oba rodiče pocházeli z Aderu.

Rinald se měl stát rovněž kejklířem, avšak v útlém dětství přišel při loupežném přepadení o oba rodiče, což pochopitelně silně poznamenalo jeho další osud. Díky své neobvyklé mrštnosti se naučil na svůj věk vynikajícím způsobem ovládat meč a začal mstít bezpráví, kdykoliv na něj narazil - k tomu měl v řadách Vukogvazdské družiny příležitostí až až.

V Pevnosti se objevil v dubnu 502 společně s dvěma dalšími adepty, zloději Fýrmundem a Siskem. Zúčastnil se pátrání po lodích mizejících v Elienském zálivu, v přestrojení za páže přetěžké výpravy do Krainu a průzkumu tajemného kláštera Melk. Tato výprava se však pro něj, stejně jako pro mnohé další družiníky, stala osudovou, neboť poslední.

Rinald zemřel poté, co při průzkumu klášterních krypt jeho mysl ovládla upíří paní. Stalo se tak dne 15. listopadu roku 503 NV. Ač mrtvý, jeho tělo zůstalo v moci upírky a jako takový strávil ještě několik dnů s družinou. Temná Paní díky tomu znala o záměrech družiny a Rinaldovo tělo uvolnila ze své moci až ve chvíli, kdy tato podruhé vyrazila do její krypty. Tehdy se její mysl upřela k Tesle...

Rinald byl provizorně pochován v klášterní krypě, předtím však byla jeho hlava oddělena od trupu a ruce zlámány.

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.