družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Kajsa Wizimirská

Narodila se 28. října roku 460 NV v hornobukovinském přístavu Wizimir v rodině zámožného stavitele lodí. S Vukogvazdskými se tato světlovlasá kráska s šedýma očima setkala v březnu roku 504 v přístavním městě Nentiron. Družiníkům se představila jako obchodnice s vínem a přidala se k nim při jejich putování do tristramského Konachtu.

Během následujících událostí svého rozhodnutí častokrát hořce litovala. Družinu provázel řetězec záhadných událostí, které vyvrcholily na hradbách hradu Caer Dywyr, kde byli družiníci usmrceni vojskem nemrtvých... Zmrtvýchvstání bylo stejně nepochopitelné jako smrt. Přesto se Kajsa rozhodla s družinou putovat do jejího nového sídla ve Vukogvazdu.

Pro družinu se záhy stala nepostradatelnou – její místo však není na výpravách, nýbrž na hradě a v podhradí, ba i v okolních městech, kde zajišťuje věci nezbytné pro plynulý chod celé "organizace" jménem Vukogvazdská družina. Stará se nejen o hradní zásoby, ale i o nové smlouvy s pivovarníky či kupci z celého okolí, shání nejrůznější zvěsti a také nové zákazníky, kteří by služeb družiny využili.

Přesto se nedávno nechala přemluvit a vydala se s družiníky na hrad Krakor. Tamní události však byly natolik podobné událostem tristramským, že vážně uvažovala o tom, zda nenechat své spolubojovníky pozavírat v drvetském klášteře předobrotivé Radmily pro slabé duchem leč nebezpečné okolí svému. Přátelství k těmto drsným, nemytým a přeci milým borcům však zvítězilo – vždyť někdo se musí starat, aby měli ve svých truhlách na hradě vždy čisté košile a v krčmě U Sekavé báby vždy korbel plný dubovarského ležáku...

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.