družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Erik

Erik se narodil 26. října 479 v Krvské oblasti Poljany jako syn hostinského. Jeho matka měla za sebou jistou dobrodružnou kariéru, byla totiž kouzelnicí. Zřejmě po ní zdědil její druhorozený syn svůj talent. Poté, co Erik uprchl z nevolnictví, vydal se do Adernachu, kde získal své první zkušenosti dobrodruha.

Do Pevnosti přibyl v březnu roku 501 společně se svým přítelem Hynkem, byl přijat do družiny a při následujících výpravách velice zdatně prokazoval své schopnosti. Jeho vtipně používaná kouzla družinu dostala z nejedné nepříjemné situace. V družině byl uznáván a velice dobře si rozuměl zejména s elfkou Teslou. Oproti tomu, s krollem Daronem vedl nejednu ostrou rozmíšku. Jeho význam v družině pomalu, ale jistě stoupal, neboť s odchodem Rinvita získal výjimečnost jediného družinového kouzelníka. Potvrzením tohoto významu bylo zvolení do funkce vůdce při výpravě do tajemného kláštera na hoře Melk.

Bohužel tato výprava byla Erikovou poslední. V strašlivém a krvavém vyústění sice závěrečný souboj myslí Erik nad upíří paní vyhrál, avšak již na cestě z hory si družiníci povšimli jeho podivného chování, a seznání, že někdejší bystrý mozek Erikův zakalily nad míru události nejnovější, přišlo vzápětí. Během zpátečního putování do Ostrožského opatství pochybnostmi zmítaný vůdce jedné noci na svém koni opustil družinu...

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.