družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Bert

Narodil se před více než dvaceti lety někde v Dolní Bukovině. Do Vukogradu dorazil společně s kupcem Dajanem z Mladče v srpnu roku 505 NV. Tehdejší správce hradu Hynek chtěl pomoci jak Dajanovi v hledání jeho syna, tak hobitům z vesnice Kvítkov v jejich boji s neznámou šelmou, a tak pod tlakem okolností přijal Berta bez dlouhých cirátů do družiny. Díky svým známým v Mladči dopomůže mladík ke zdárné záchraně Dajanova syna a spolu s Havranem a barbarem Sysojem si vyslouží odměnu i vděk starého kupce. Během celé výpravy úzkostlivě dbá na to, aby jeho výjimečné nadání nebylo zatím družiníky odhaleno.

Zkouškou ohněm je však až dobrodružství "za zrcadly" v říjnu téhož roku. Celý nedomyšlený experiment tří kouzelnických učňů končí katastrofou. Družiníci se mění na obry a tehdy je Bert poprvé nucen veřejně použít své magické umění. Chování proměněných družiníků a průběh celé podivné akce ho utvrdily, že jeho místo je v pozadí.

V květnu roku 506 se Rinvit dovídá, že skřetí armáda pochoduje na samotný Vukograd a jako spolusprávce se rozhoduje bránit především své poddané. Bert tak sám vyráží do gobliní skalní pevnosti Chor Virap ostatním družiníkům na pomoc. Přichází ve chvíli, kdy už je velká část goblinů a několik družiníků mrtvých. Spolu s Marvinem prožívají krvavé lázně a sáhnou si na samé dno svých sil.

Bert se i po třech dobrodružstvích stále drží bokem a zdá se, že jeho dobrou náladu hned tak něco nezkalí.

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.