družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

Když byly poprvé sestavovány stránky Vukogvazdské družiny, zbylo nám několik záležitostí, které se nedaly vložit do žádného kloudného oddílu, a proto vznikla miscellanea jménem Dodatky. Do této rubriky jsme postupně nasoukali veselé výroky vzniklé při hraní, tzv. hlody, fotografie z herních seancí, pár milých e-mailů a – jak už to tak bývá – odkazy na jiné stránky.

Nejprve jsme si ve své mladické nerozvážnosti mysleli, že do těchto končin zavítá jen málokdo, ale chyba lávky. Nejvíce pozitivních reakcí přišlo (hned po Letopisech) na hlody – protože podobně či dokonce stejně nazvanou rubriku dnes nabízí většina českých a slovenských družinových stránek, přejmenovali jsme ji na krčmu U Sekavé báby, slavné to občerstvovací zařízení v podhradí hradu Vukogradu, kde družiníci rádi utrácejí své těžce vydělané zlaťáky.

Naopak komentovat fotografie se nikdo neodvážil. Sami víme proč. Nezřídka se stávalo, že poté, co některý z družiníků vycenil do objektivu své zažloutlé skřetí kly, fotoaparát sebou po úspěšné expozici hrůzou silně škubal (stál-li na stativu, pak vrávoral) a bylo zázrakem, podařilo-li se získat snímek, který by nepřipomínal fotografie z filmu The Ring.

Dnes tě však v Dodatcích nehodláme jen týrat našimi podobiznami, za návštěvu stojí také Skriptorium vukogradské, jak skromně přezdíváme naší knize hostů. Nuže, navštiv ji!

nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.