družina
swět
království
letopisy
summa
nestvůrci
dodatky

jen pro vyvolené

Léta dlouhá trvalo, než bylo na hradě Vukogradě vybudováno skriptorium. Několik mnichů z ostrožského kláštera Křišťálového pramene pergameny rozřezává, brky láme a hlinku roztlouká, aby Vukogvazdští mohli glejty vydávat a své slavné skutky zapisovat. Připoj se na chvíli i ty k jejich úsilí a zanechej svůj psaný vzkaz v Knize hostů...

Pějte chválu či plivejte žluč, leč dříve než se na něco zeptáte, přečtěte si odpovědi na často kladené zvídavé dotazy.

1 2 3 4 5 6 7 >>
514. @ 2020-09-07
Eld ~ ondramarek30(at)gmail.c
Strašně Vám děkuji za to všechno, co jste napsali. Moc si toho vážím a doufám, že užíváte vzpomínek na sezení.
513. @ 2020-08-27
Fakt nevím, jak se pojmenovat ~
Příjde mi docela fascinující jak mě skupina dračího doupěte, která vznikla dva roky před mým narozením přivedla k tomu, abych taky začal hrát. Sice dnes už hraju jen dnd, ale nikdy nezapomenu, že to před deseti lety všechno začalo tady. Díky. (Jo a moje přítelkyně mě furt otravuju s tím, kdy už budou další letopisy, tak pokud by si tohle náhodou někdo přečetl, tak vás snažně prosím , dejte něco na fb, už mě nebaví vysvětlovat ji, že to fakt nevím. :D)
512. @ 2019-02-06
Celoush ~ celoush(at)seznam.cz
Jednou za čas se prostě sluší přijít na místa, kde dříve člověk rád pobýval a připomenout si chvíle, který již dávno odnesl proud času. Avšak s vlastním potomstvem si člověk tak nějak říká, zda už nenastal čas podívat se do zapečetěných truhel a ... krabic, zda v nich stále leží dlouho nespatřené poklady, ve kterých by mohli najít potěšení jiní, mladí, nadějní.
511. @ 2017-03-20
Rinvit ~
Jozef Zákopčan: Díky za chválu, jsme rádi, že tě ty naše taškařice pobavily. Píšeme dál, čtvrtý díl chystáme (pokud zdraví dovolí) na letošní říjen...
510. @ 2017-03-20
Rinvit ~
Gjeller: Tyto stránky jsou žel bohům zanedbávané již drahná léta, přesto myšlénku na jejich zvelebení nadále nosíme v srdcích. Ano, knihy mají přednost, ale koncem roku (2017) chystáme pár novinek i sem. Však už je načase!
509. @ 2017-03-15
Gjeller ~
Doufám, že mi ctění družiníci odpustí mou všetečnost, chtěl bych se ovšem zeptat, zda jest všechna jejich píle směřována toliko na knižní sérii, nebo zda se dočkají péče a doplnění i tyto stránky (hraní ras). Děkuji předem za odpověď.
508. @ 2017-01-27
Jozef Zákopčan ~ zakopcan(at)email.cz
Koupil jsem všechny tři vaše knížky a tak dobře, jako nad vašimi knihami, jsem se ještě nepobavil. Pište, pište, pište! Kdy vychází čtvrtý díl, prosím?
507. @ 2016-08-02
Rinvit ~
Gjeller: Knižní dobrodružství se musí zákonitě lišit, protože jedna věc je příběh vzniklý z hry, při které rozhoduje náhoda a aktivita (či pasivita) hráčů, a druhá promyšlený příběh s dramatickým obloukem, ve které se postavy cíleně vyvíjejí. Několik příznivců původních dračáckých Letopisů tuhle věc neskouslo, nicméně právě proto mají přepracované příběhy takový úspěch u lidí, kteří žádnou hru na hrdiny nikdy nehráli. Hra pro nás byla rámec, inspirace, ale literární provedení je věc úplně jiná. Rovněž k věci: jména můžeš užít, jaká chceš, patent na ně nemáme. Něco jsme přebírali z historie, něco upravovali, něco vymýšleli sami. Odvozování jmen od různých slovanských, baltských či germánských kořenů jsme tu už několikrát demonstrovali, naposledy třeba na jméně Sivokan (Sivo-okan = ten, který má sivé oči) nebo Srebrakan (Srebro-okan po asimilaci a hláskoslovné změně samohlásek = ten, který má stříbrné oči). Tebou zmíněný Lutyj je třeba převzatý z východoslovanských jazyků a znamená "lítý, krutý". A tak dále :)
506. @ 2016-08-02
Gjeller ~
Dobrý den, dobrodruzi, jsem fanoušek knižních letopisů a udivilo mě, jak se liší od dobrodružství zde popsaných. K věci: několik stránek dozadu píštete, že spousta názvů a jmen vznikla promyšleným odvozováním. Mohli byste názorně ukázat jeden či více postupů takového odvozování? Zároveň bych vás chtěl požádato svolení k užití několika jmen. Tedy jmen osob, jako například Lutyj či Goedech, nikoli místních názvů.
505. @ 2016-03-03
MrMirrory ~
Ďakujem, len tam nevidím tie oči. :-)
1 2 3 4 5 6 7 >>
nahoru
© 1997–2011 Vukogvazdská družina. Veškerý obsah těchto stránek je chráněn mocnými zaklínadly a zlými duchy.